Jagoda, 46 lat, nefrostomia od 2018

Worek do zbiórki moczu 500 ml na nogę

Opowiem Wam moją historię, która zmieniła moje życie. Mam na imię Jagoda, mam 46 lat. Jestem lekarzem. Codziennie zajmuję się pacjentami, pracując w gabinecie. Jestem również mamą i żoną. Prowadzę aktywne życie osobiste. Jeżdżę na rowerze, rolkach, uwielbiam podróżować i czytać książki.

...Więcej

Pan Ryszard, lat 62 z nefrostomią i urostomią

Worek do zbiórki moczu 2000 ml nocny

U Pana Ryszarda w 2015 roku z powodu nowotworu usunięto pęcherz moczowy i wyłoniono urostomię. Nie był to łatwy okres, miał problem z doborem woreczków urostomijnych - próbował sprzętu różnych firm, wszystkie odklejały się w krótkim czasie. Występowały też problemy ze skórą wokół stomii.

...Więcej

Córka pacjenta z obustronną nefrostomią

Worek do zbiórki moczu 350 ml na nogę

Choroba onkologiczna mojej mamy rozpoczęła się wiele lat temu. W 2013 r. „pojawiła się” nefrostomia lewej nerki, a dwa lata później nerki prawej. Szpital zaopatrzył mamę w wielkie worki do zbiórki moczu, a przy wypisie – w zlecenie na dowolne woreczki.

...Więcej

Pani Krystyna, lat 67

Mocowanie worka na nogę CarePocket

Nie sądziłam, że na „stare lata” przyjdzie mi zmierzyć się z czymś takim jak nefrostomia. Musiałam się wszystkiego uczyć, to nie było dla mnie łatwe i nadal nie jest. Gdy wyszłam ze szpitala, zostałam poinformowana, że za kilka dni otrzymam niezbędny sprzęt stomijny. Niestety po trzech dniach dostałam ataku padaczki, a worki do zbiórki moczu, które wtedy dostałam, bardzo mnie uczuliły.

...Więcej